Ce İşareti

TERMAL BATTANİYE CE BELGESİ

Avrupa Parlamentosu kapsamında Genel Ürün Güvenilirliği 2001/95/EC sayılı yönetmelik içeriğine giren Termal Battaniye “CE belgesi” alması oldukça büyük öneme sahiptir. Bu yönergeye göre Termal Battaniye için CE Belgesi alındığında bu şartlara uyum sağlar.  Üreticiden tüketiciye giden yolda kalite, güvenirlik Termal Battaniyenin CE belgesi alması, bu güvenilirliği sağlamlaştırmış olacaktır. Termal battaniye, CE belgesi alabilmesi, bu şartlara uyum sağlayıp sağlamadığı, Termal Battaniye için CE Belgesi alırken nelerin önemli olduğu sorularının hepsini Aşan Danışmanlık olarak biz size bu soruların cevaplarını veriyoruz. CE Belgesi alabilmek detaylı bilgiler ve içerik kapsamlarını Aşan Belgelendirme olarak sizlere yardımcı oluyoruz.

Ayrıca Belgelendirme ve Danışmanlık konularında detaylı bilgi edinmek için Aşan Belgelendirme Hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

TERMAL BATTANİYE CE BELGESİ NASIL ALINIR?
Termal battaniye genellikle acil durumlarda ve ısı yalıtımı konusunda kullanılır. Termal battaniye için Ce Belgesi almak oldukça önem arz etmektedir. Ürünlerin Avrupa piyasasına girişi için Termal Battaniye Ce Belgesini mutlaka bulundurmaları gerekmektedir. CE belgesi ürünün kalitesinin yönetmeliğe uygun ve yeterli olduğunu gösteren bir belgedir. Bu yüzdendir ki Termal Battaniye CE Belgesini Aşan Danışmanlık Hizmetleri tarafından, tarafınıza temin edebilirsiniz.

TERMAL BATTANİYE CE BELGESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR; Vergi Levhası, Faaliyet belgesi, Ürün bilgisi. Ürün kataloğu, Kullanım kılavuzu gerekmektedir. Detaylı bilgi için Aşan Danışmanlık Hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

TERMAL BATTANİYE CE BELGESİ HİZMETİNDE DANIŞMANLIK HİZMETİ

Aşan Danışmanlık bir çok belgede olduğu gibi Termal Battaniyede de CE belgesini de sizler için temin edebilmektedir. Termal Battaniye üreticileri CE belgesi almak istediklerinde Aşan Belgelendirme Hizmetlerinden bilgi alabilirler. Aşan Belgelendirme Hizmetlerinden kolay, güvenilir, en uygun maliyetle Termal Battaniye CE belgesine sahip olabilirsiniz.

TERMAL BATTANİYE NEDİR?

Düşük hacimli, hafif, ince yapısı ile çarşafa benzeyen bir malzemedir. Termal radyasyonu yansıtmak amacı ile üzeri ısıl ışınımı ile kaplı olan ince çarşaf battaniyedir. Acil durumlarda ya da aşırı soğuklarda ısıl ışınımı sayesinde fazla ısı üretir. Bu sayede kullanılan bölgeyi aşırı ısıtır. Termal battaniyenin asıl görevi ısıtmak değil insan vücudundaki ya da kullanılan bölgede ve yerdeki ısı yalıtımını korumaktır, yani termal battaniye ısıtmaz. Isı koruması sağlar. Termal battaniyenin daha değişik isimleri de vardır. Bunlar;
İlk yardım battaniyesi
Mylar battaniye
Şok battaniyesi
Uzay battaniyesi
Acil durum battaniyesi, gibi isimlerle de bilinebilir.

TERMAL BATTANİYE HANGİ MALZEMEDEN ÜRETİLİR?

Polyester malzemesinden üretilir. Diğer adı ise (polietilen terefitalat) denilen polyesterden üretilmiştir. Dışına kullanılan malzeme alüminyumdur. Genellikle dışına parlatıcı etkisi olan malzemeler kullanılır. Isı yalıtımı yapması gerektiğinden bu durum önemlidir.

TERMAL BATTANİYE NERELERDE KULLANILIR?

Genellikle acil durum çantaları, askerler, kampçılar, soğuk bölgelerde yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Acil soğukta kalanlara vücut ısısını koruması için ilk yardım çantalarında bulunur. Termal battaniye sadece bir alanda kullanılmaz. Çadırların dışı sarılabilir. Isı yalıtımı olarak kullanılabilir. Fiyat olarak uygun olan battaniye her alanda kullanıma uygundur.

İLETİŞİM; (0212) 438 04 76